Wyposażenie produkcyjne firmy to cały szereg maszyn sterowanych numerycznie (CNC). Korzystamy z najnowszych rozwiązań na wszystkich etapach procesu produkcyjnego.
Firma VANSTAR wykorzystuje najnowocześniejsze maszyny CNC na wszystkich etapach produkcji, co zapewnia wysoką precyzję i trwałość. Dzięki zaawansowanym programom do projektowania i bezpośredniemu przesyłaniu danych do maszyn, unikamy błędów ludzkich i osiągamy jakość identyczną z wersjami oryginalnymi.
PIŁA AUTOMATYCZNA SHARK
To kompaktowa maszyna produkcyjna działająca w trybie automatycznym oraz półautomatycznym. Sterowanie mikroprocesorowe NC umożliwia automatyczne cięcie jednego materiału na odcinki o różnej długości oraz ilości. Maszyna gwarantuje wysoką dokładność cięcia pod katem 0° - 45° - 60°. Automatyczny system podający o skoku 600 mm napędzany silnikiem krokowym. Minimalna pozostałość ciętego materiału – 210 mm, Dokładność cięcia podawanego materiału 0,1 – 0,2 mm.
SPAWARKA WZDŁUŻNA MOST MALW
Urządzenie do spawania wzdłużnego serii MOST MALW umożliwia wykonywanie wysokiej jakości spoin wzdłużnych na elementach typu rury, zbiorniki czy arkusze blach. Może być stosowane do spawania metodą MIG, TIG, Plazmą lub do spawania łukiem krytym (w zależności od konfiguracji i wyposażenia).
ROBOT SPAWALNICZY
Jest to urządzenie zaawansowane technologicznie, które zapewnia precyzyjne wykonanie spoin po uprzednim zaprogramowaniu. Dodatkowo podczas spawania utrzymuje stałą prędkość, jednocześnie samodzielnie regulując parametry spawania. Spoiny wykonywane przez robota spawalniczego są odporne na działania mechaniczne. Spawanie robotem to powtarzalna jakość spoin, niezależnie od zmęczenia i znużenia operatora. Do tego efektywny czas jarzenia łuku na stanowisku wydłuża się prawie 3 krotnie, zwiększając wydajność produkcji.
SPAWARKA LASEROWA MAX-T65
Nowa generacja przenośnych spawarek laserowych umożliwiają spawanie stali nierdzewnej, węglowej, aluminium, blachy ocynkowanej, miedzi oraz innych metali. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii laserowej, spawarka zapewnia wydajne spawanie z prędkością wyższą niż przy spawaniu metodami TIG i MIG/MAG. Spoiny wykonane spawarką laserową są gładkie i zaokrąglone. Proces spawania nie powoduje deformacji materiału ani przepaleń, co eliminuje konieczność późniejszego szlifowania lub polerowania.
WYCINARKA LASEROWA DO BLACH PŁASKICH
Posiadamy lasery na ciele stałym i CO2. Laser na ciele stałym pozwala wykonywać szybko cięcie w cienkich blachach, natomiast cięcie laserem CO2 pozwala osiągnąć wysoką jakość krawędzi. W zależności od wymagań Klienta możemy zastosować jedną z powyższych technologii cięcia.
WYCINARKA LASEROWA DO RUR I PROFILI
TruLaser Tube 7000 CO2 jest laserem gazowym przystosowanym do obróbki detali do średnicy 254 mm i grubości ścianki do 8 mm. Dzięki znakomitej jakości wytwarzanego promienia umożliwia uzyskanie precyzyjnych i niezawodnych wyników cięcia. Sterowana CNC w 5 osiach głowica tnąca umożliwia cięcia skośne, które zapewniają pełną integrację kolejnych procesów produkcyjnych.
PIĘCIOOSIOWY LASER
W połączeniu z manipulatorem daje możliwość wycinania najbardziej skomplikowanych kształtów na wcześniej wygiętych, tłoczonych, hydroformowanych oraz płaskich elementach. Laser może ciąć elementy wykonane z blachy czarnej jak i nierdzewnej. Cięcie laserem nie powoduje odkształcenia detalu, a 5-osiowa konstrukcja LT-FREE gwarantuje precyzję i powtarzalność obróbek.
WYKRAWARKA
Kompaktowa maszyna TruPunch 3000 jest kompletnym rozwiązaniem do różnorodnej obróbki detali. Wyjątkowo wysoka jakość detali jest osiągana dzięki zastosowaniu opuszczanej matrycy. Dzięki obróbce mechanicznej nie występuje deformacja materiału i możliwe jest wykonywanie wielu operacji na małej płaszczyźnie. TruPunch umożliwia wykrawanie, formowanie, wykonywanie gwintów, wytłaczanie, znakowanie, grawerowanie i usuwanie zadziorów.
GIĘTARKA
W pełni elektryczne, wielopoziomowe giętarki do rur i profili umożliwiają gięcie na promieniach stałych oraz zmiennych. Dynamiczna kontrola siły nacisku na ścianki rury podczas gięcia pozwala na utrzymanie jakości i powtarzalności obrabianych elementów.
KSZTAŁTOWANIE PROMIENIOWE
Przy pomocy specjalistycznych maszyn sterowanych numerycznie mamy możliwości formowania różnego rodzaju zakończeń rur z dużymi tolerancjami. Oprogramowanie CNC umożliwia szybkie ustawianie procesu produkcji i łatwe przezbrojenie maszyn.
FORMOWANIE I MODELOWANIE
Dysponujemy szeregiem wysokowydajnych, sterowanych komputerowo pras hydraulicznych o nacisku od 200 do 650 ton i największym stole roboczym o wymiarach 1300 mm x 1300 mm. Daje to możliwość tłoczenia elementów swobodnie jak i z kołnierzem oraz projektowanie i wykonanie narzędzi we własnym zakresie.
GIĘCIE ELEMENTÓW
MASZYNA DO PERFORACJI POZIOMEJ NC
Ta hydrauliczna maszyna sterowana numerycznie może perforować rury do układów wydechowcyh samochodów i pojazdów przemysłowych. Ruch i obrót rury są napędzane przez dwie sterowane osie. Ta maszyna perforuje rury za pomocą stempli umieszczonych rzędowo i ruchu obrotowego z możliwością przesuwu, co pozwala na konfigurację położenia perforacji w zależności od wymagań. Maksymalna średnica Fi150 mm; rury aluminizowane, czarne i nierdzewne o grubości ścianki 1,5 mm; maksymalna długość rury 800 mm.
PIONOWE CENTRUM FREZARSKIE
Pionowe centrum obróbcze OKUMA GENOS M560R-V charakteryzuje się dużą sztywnością, a dodatkowa oś obrotowa pozwala na produkcję bardzo skomplikowanych narzędzi i detali wykorzystywanych we własnej produkcji jak i pod zlecenia Klienta. Posiada zakres prędkości wrzeciona 50 – 12000 obr./min. i maksymalną objętość obróbki 1050 x 560 x 460 mm. Wymiary stołu roboczego: 1300 mm x 560 mm. Nośność palety - 900 kg.
TOKARKI
Obrabiarki linii GENOS L to wielofunkcyjne poziome centra tokarskie z automatycznym podajnikiem materiału, świetnie sprawdzające się przy produkcji długich i krótszych serii komponentów w dużej dokładności. Posiadają maksymalną średnicę toczenia od 200 do 300 mm, maksymalną długość toczenia od 380 do 1020 mm, obroty wrzeciona od 25 do 3800 obr./min. Średnica przelotu wrzeciona to 66 mm w modelu L200E-M i aż 80 mm w modelu L300E-MY. Maksymalna waga detalu obrabianego wynosi od 250 do 500 kg
SZLIFIERKI PLANETARNE DO RUR I PROFILI
Szlifierki serii LPC to planetarne maszyny przeznaczone do szlifowania, polerowania i satynowania prostych lub wygiętych elementów ze stali zwykłej, nierdzewnej, mosiądzu i innych materiałów. Szlifierki posiadają możliwość obróbki detali o przekroju okrągłym, owalnym, eliptycznym oraz o nieregularnych kształtach. Dobór odpowiednich materiałów ściernych umożliwia uzyskiwanie powierzchni o parametrach wymaganych dla danego detalu.
PRODUKCJA RUR ELASTYCZNYCH
Maszyny Spiralmatic-Flex przeznaczone są do produkcji elastycznych rur 2S i 3S, o średnicy od 50 do 200 mm, mających powszechne zastosowanie w układach wydechowych pojazdów EURO 5 i jak w innych rozwiązaniach wymagających kompensacji drgań.
CZYSZCZENIE I REGENERACJA FILTRÓW
Maszyna DPF/FAP umożliwia czyszczenie wszelkiego rodzaju filtrów cząstek stałych, wykorzystywanych w samochodach osobowych, ciężarowych i autobusach. W ciągu 30 minut wykonuje pełny cykl czyszczenia (mycie i suszenie), przywracający oryginalną wydajność filtra FAP. Test przeciwciścienia wykonywany przed i po czyszczeniu pozwala na natychmiastową ocenę sprawności filtra i kontrolę jakości procesu regeneracji.
OBRÓBKA WIBROŚCIERNA
Wibrator rynnowy przeznaczony jest do odtłuszczania, gratowania oraz szlifowania detali o różnorodnych kształtach, szczególnie elementów długich. Wynikiem jest uzyskanie homogenicznej struktury, wolnej od ostrych krawędzi i naroży. Jako ścierniwo stosuje się najczęściej media ceramiczne i żywiczne. Proces technologiczny wspomagany jest odpowiednim płynem obróbczym intensyfikującym przebieg obróbki. Urządzenie charakteryzuje duża powtarzalność wyników, oraz równomierny efekt na całej powierzchni.
MYCIE RUR
Urządzenie zaprojektowane i wykonane do kompleksowego mycia rur. Strumień płynu myjącego jest przy pomocy specjalnie zaprojektowanych dysz wprowadzany wewnątrz, ruchem obrotowym co pozwala na dokładne usunięcie zanieczyszczeń. W tym samym czasie dodatkowe spryskiwacze umieszczone w całej objętości komory odtłuszczają i usuwają zewnętrzne zabrudzenia.
Oferujemy zdecydowanie najefektywniejszą z nowoczesnych metod pokrywania konstrukcji ocynkowanych oraz ze stali czarnej. Uzyskane w wyniku malowania proszkowego powłoki charakteryzują się bardzo dobrymi własnościami mechanicznymi i wysoką odpornością na działanie czynników chemicznych i atmosferycznych.
Wymiary konstrukcji do malowania:
Możliwości produkcyjne pozwalają nam na malowanie konstrukcji maszyn przemysłowych, małej architektury, elementów ogrodzeń, konstrukcji wsporczych wiat oraz hal, paneli fasadowych, balustrad drogowych oraz mostowych.
KABINA DO MALOWANIA PROSZKOWEGO
Służy do wspomagania procesu malowania detali metodą elektrostatyczną farbami proszkowymi. Układ filtracji wykorzystuje wentylatory, aby wyciągnąć powietrze wraz z farbą, która nie osiadła na powierzchni detalu. Wymiary zewnętrzne kabiny:
PIEC DO WYGRZEWANIA DETALI
W piecu umieszcza się detale podlegające wygrzaniu w celu polimeryzacji naniesionej na nie farby proszkowej. Piec posiada szereg torów podwieszanych do wprowadzania przy ich użyciu detali do wnętrza pieca. Cykl procesu oraz jego parametry ustawiane są za pomocą panelu HMI. Piec wyposażony jest w układ grzewczy składający się z wentylatorów, presostatów, czujników temperatury oraz palników. Zadaniem systemu grzewczego jest pobieranie powietrza z wnętrza komory pieca, ogrzania go do odpowiedniej temperatury a następnie na wtłoczeniu i równomiernym rozprowadzeniu ogrzanego powietrza do komory pieca. Wymiary wewnętrznego obszaru roboczego:
AUTOMATYCZNE MYCIE
Chemiczne przygotowanie powierzchni do malowania odbywa się w komorze do mycia i odtłuszczania. Urządzenie to realizuje w sposób zautomatyzowany procesy:
Proces przygotowania powierzchni jest stabilny, powtarzalny dla określonych parametrów, a dzięki temu zapewnia właściwy stopień i jakość przygotowania powierzchni.
ŚRUTOWANIE
Kabina śrutownicza serii CABILUX firmy Sciteex zapewnia odpowiednie warunki:
Wymiary konstrukcji do śrutowania:
Testy powłok
W pełni wyposażone laboratorium kontrolno-pomiarowe pozwala na bieżąco badać parametry wykonanych powłok. Wszystkie procesy realizowane są w trosce o środowisko.
TESTY SZCZELNOŚCI
Do wykrywania nieszczelności podczas produkcji i weryfikacji zgodności parametrów z wymaganiami Klienta służą automatyczne przepływomierze. Model D620 jest przeznaczony do pracy na liniach produkcyjnych oraz półautomatycznych stanowiskach kontrolno-pomiarowych. Model F620 działa na zasadzie precyzyjnego pomiaru zmian ciśnienia w badanym detalu metodą różnicową.